15.5 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Piesza zepchnęła rowerzystkę. Teraz musi iść do więzienia za spowodowanie śmierci

REKLAMA

– Zjeżdżaj z tego chodnika! – krzyczała 49-letnia Auriol G. w angielskim Huntingdon. Lokalny sąd skazał kobietę za nieumyślne spowodowanie śmierci rowerzystki.

Wyrok zapadł 2 marca, a do tragicznego zdarzenia doszło w październiku 2020 r. Piesza wściekła się, że chodnikiem z przeciwnego kierunku jechała rowerzystka. Kiedy się do niej zbliżyła, 49-latka zepchnęła ją na jezdnię. Rowerzystka upadła i została potrącona przez samochód. Ofiara – 77-letnia emerytowana położona Celia W. umarła na miejscu w wyniku ciężkich obrażeń.

Sprawczyni została aresztowana w swoim domu. Kobieta twierdziła, że cierpi na uszkodzenie mózgu we wczesnym dzieciństwie i jest niedowidząca. Podczas przesłuchania zeznała, że ​​bała się potrącenia przez rower. 

Sędziowie z Peterborough Crown Court uznali, że reakcja oskarżonej była całkowicie przesadzona. Skazali Auriol za nieumyślne spowodowanie śmierci. Kobieta ma trafić do więzienia na trzy lata. 

Według brytyjskich mediów chodnik, gdzie doszło do wypadku ma 2,4 metra szerokości i mogą się nim poruszać rowerzyści.

Wypadek w Anglii
Skazana Auriol | Fot. Policja Cambridgeshire
Ofiara Celia W.
Ofiara Celia W. | Fot. -/-

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj