22.7 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Angelina Jolie we Lwowie. Dotarła tam przez Podkarpacie?

REKLAMA

Słynna hollywoodzka aktorka Angelina Jolie (46 l.) dotarła w sobotę, 30 kwietnia do Lwowa. Wszystko wskazuje na to, że przyjechała tam przez Polskę i granicę pokonała na Podkarpaciu. Na miejscu odwiedziła wiele miejsc: szpital, dworzec kolejowy, centrum wolontariatu. Przeprowadziła wiele rozmów. Najbardziej wstrząsnęły nią obrazy wojny, które zapamiętały dzieci.

Angelina Jolie to nie tylko sławna aktorka. Swoją popularność próbuje wykorzystywać także, aby czynić dobro. Mocno angażuje się w pomoc humanitarną – jest ambasadorką dobrej woli ONZ.

Dramat wojny, który już od ponad dwóch miesięcy doświadcza zaatakowana przez Rosję Ukraina, teraz aktorka obserwuje na własne oczy. 30 kwietnia dotarła do Obwodu Lwowskiego. Najłatwiej było jej się tam dostać przez Podkarpacie – to tylko 80 km od polskiej granicy.

Angelina Jolie odwiedziła wiele miejsc i przeprowadziła wiele rozmów. Spotkania z dziećmi najbardziej poruszyły jej serce. W jednym ze szpitali zobaczyła się z najmłodszymi ofiarami, które ucierpiały w wyniku rakietowego ataku na stację kolejową w Kramatorsku.

Dla małych pacjentów to było wielkie wydarzenie. Pewna dziewczynka zwierzyła się gościowi nawet ze swoich snów.

Podczas swojej wizyty Angelina Jolie rozmawiała z ludźmi, którym udało się opuścić strefy aktywnych działań wojennych. Uciekli przed bombami, rakietami, terrorem.

– Dla nas wszystkich ta wizyta była niespodzianką. Wiele osób, które widziały panią Jolie w obwodzie lwowskim, nie mogło uwierzyć, że to naprawdę ona. Ale od 24 lutego Ukraina pokazała całemu światu, że mamy wiele niesamowitych rzeczy. To bardzo cenne, że mamy wsparcie ze strony takich osób. Na pewno wygramy! – powiedział Maxim Kozitsky, szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

Opublikowany przez Максим Козицький Sobota, 30 kwietnia 2022

Opublikowany przez Максим Козицький Sobota, 30 kwietnia 2022

Zobacz też:

Rzeszów portalem na Wschód. Teraz z misją przybył Sekretarz Generalny ONZ!

Sean Penn w Rzeszowie. „Nigdy nie widzieliśmy narodu, który tak bardzo otworzył swoje serca dla uchodźców”

Sean Penn w Rzeszowie opowiada o spotkaniu z prezydentem Zełenskim w dniu inwazji

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj