23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Zginął były żużlowiec, brązowy medalista mistrzostw Polski

REKLAMA

Tragiczny wypadek w Nowym Borku koło Rzeszowa. 40-letni pieszy został potrącony przez dwa samochody. Okazało się, że ofiara to znany, były żużlowiec Stali Rzeszów – Andrzej Rybka. Jego śmierć szczególnie dotknęła kibiców.

Do tragedii doszło w piątek przed godz. 23. Jak wynika z ustaleń policji, 59-latek kierujący volkswagenem golfem, wyprzedzał kolumnę pojazdów. Podczas zmiany pasa z lewego na prawy, potrącił pieszego, który prawdopodobnie znajdował się na środku jezdni. W pieszego uderzył jeszcze jadący za golfem ford. Potrącony mężczyzna zginął na miejscu.

Ofiara wypadku to Andrzej Rybka. W młodości był sportowcem. Kochał motor i żużel. Szkolił się pod kierunkiem renera Janusza Stachyry. Jako żużlowiec jeździł w ŻKS Krosno i Stali Rzeszów. Licencję żużlowca zdał w 1996 r. i bronił barw Stali do 1999 r. Przerwał karierę, kiedy tak naprawdę zaczął zdobywać sukcesy. Największym osiągnięciem było wywalczenie w 1998 r. brązowego medalu drużynowych mistrzostw Polski.

Andrzej mieszkał w Nowym Borku, skąd pochodził. Zajmował się naprawami samochodów. Miał własny warsztat i lawety. Zostawił żonę i 19-letniego syna. Zginął nieopodal swojego domu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj