23.4 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Uczniowie uciekali przed smrodem. Pechowa lekcja w szkole

REKLAMA

To była pechowa lekcja. Nagle stłukł się słoik z formaliną, w którą była zatopiona pomoc naukowa. Ciecz rozlała się i zaczęła przeraźliwie cuchnąć. Zarządzono ewakuację całej szkoły!

Wszystko działo się w piątek 17 marca około godz. 10. Alarm ogłoszono w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Bohaterów w Rzeszowie. W jednej z klas lekcyjnych na podłogę spadł słoik z pomocą naukową. Szklany pojemnik rozbił się i rozlała się formalina. To mocno drażniąca ciecz, a do tego wydaje duszący, nieprzyjemny zapach. Nie należy jej wdychać.

Zarządzono ewakuację. Budynek opuściła nie tylko klasa, gdzie doszło do zdarzenia, ale cała szkoła!

– W sumie z placówki ewakuowało się 77 uczniów i 20 nauczycieli – relacjonuje Marcin Betleja, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Do akcji neutralizacji cuchnącego zagrożenia przystąpili strażacy. Musieli ubrać specjalne kombinezony oraz założyć aparaty tlenowe.

Ciecz i resztki słoika usunięto. Szkołę teraz czeka wielkie wietrzenie pomieszczeń. Do końca dnia zajęcia zostały odwołane.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie było konieczności udzielania pomocy medycznej. Nikt nie skarżył się na dolegliwości.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj