15 C
Rzeszów
wtorek, 3 października, 2023

Uczniowie uciekali przed smrodem. Pechowa lekcja w szkole

REKLAMA

To była pechowa lekcja. Nagle stłukł się słoik z formaliną, w którą była zatopiona pomoc naukowa. Ciecz rozlała się i zaczęła przeraźliwie cuchnąć. Zarządzono ewakuację całej szkoły!

Wszystko działo się w piątek 17 marca około godz. 10. Alarm ogłoszono w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Bohaterów w Rzeszowie. W jednej z klas lekcyjnych na podłogę spadł słoik z pomocą naukową. Szklany pojemnik rozbił się i rozlała się formalina. To mocno drażniąca ciecz, a do tego wydaje duszący, nieprzyjemny zapach. Nie należy jej wdychać.

Zarządzono ewakuację. Budynek opuściła nie tylko klasa, gdzie doszło do zdarzenia, ale cała szkoła!

– W sumie z placówki ewakuowało się 77 uczniów i 20 nauczycieli – relacjonuje Marcin Betleja, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Do akcji neutralizacji cuchnącego zagrożenia przystąpili strażacy. Musieli ubrać specjalne kombinezony oraz założyć aparaty tlenowe.

Ciecz i resztki słoika usunięto. Szkołę teraz czeka wielkie wietrzenie pomieszczeń. Do końca dnia zajęcia zostały odwołane.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie było konieczności udzielania pomocy medycznej. Nikt nie skarżył się na dolegliwości.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA