12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Antyterroryści odbili chłopca. Był zakładnikiem swojego ojca

REKLAMA

W Przemyślu ponad 6 godzin policja prowadziła negocjacje z ojcem, który zabarykadował się w pokoju i na zakładnika wziął niespełna 5-letniego syna. Wcześniej mundurowi otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej i naruszaniu przez mężczyznę zakazu kontaktowania się z matka dziecka. Sytuacja była groźna i na miejsce ściągnięto antyterrorystów, którzy siłą wtargnęli do pomieszczenia i zatrzymali 36-latka. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Malec cały i zdrowy trafił pod opiekę mamy.

W środę o godz. 14.50 policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej w kamienicy przy ul. Słowackiego. Nie była to pierwsza interwencja mundurowych wobec mężczyzny. 36-latek 2 grudnia tego roku otrzymał wyrok za nękanie, naruszenie miru domowego i nietykalności cielesnej konkubiny. Został prawomocnie skazany na 10 miesięcy więzienia i otrzymał 4-letni zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Mimo to znów zjawił się w jej mieszkaniu.

Patrol przyjechał na miejsce i chciał porozmawiać z mężczyzną, ale ten zamknął się w mieszkaniu z dzieckiem. Nikomu nie chciał otworzyć. Groził, że zrobi sobie krzywdę. Kiedy strażacy wyważyli drzwi do mieszkania, 36-latek zabarykadował się z synkiem w pokoju.

Cały czas z mężczyzną próbował nawiązać kontakt negocjator. Jak powiedziała Małgorzata Czechowska, oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Przemyślu, funkcjonariusze podczas negocjacji także nawiązywali rozmowę z dzieckiem. – Dziecko było spokojne. Było w dobrym stanie, nie odniosło żadnych obrażeń – podkreśla rzecznik.

Po godz. 21.30 antyterroryści siłą wkroczyli do pokoju i zatrzymali 36-latka. Ze względu na jego stan, został zabrany do szpitala psychiatrycznego, gdzie przebywa pod eskortą policji.

Chłopiec został przebadany przez ratowników i przekazany matce, która cały czas była obecna na miejscu.

Prokuratura wszczęła śledztwo. – Mężczyźnie zostaną postawione zarzuty dotyczące złamania sądowego zakazu kontaktowania się oraz zarzut dotyczący wzięcia zakładnika. Za to przestępstwo grozi kara od 3 lat więzienia – mówi Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj