13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Akcja ratunkowa w Bieszczadach. W zaspach ojciec i tróje dzieci

REKLAMA

Zima i Bieszczady to nie przelewki. Mróz plus śnieżyca to bardzo niesprzyjające warunki do wędrowania. Przekonał się o tym ojciec, który wybrał się na górski spacer razem z trójką dzieci w wieku 10, 11 i 14 lat.

W sobotę, 2 grudnia potrzebna była pomoc do rodziny, która utknęła na Połoninie Wetlińskiej. Zwłaszcza dzieci były wyczerpane i nie miały siły dalej iść. Zrobiło się dramatycznie późno i ciemno. O godz. 16.20 GOPR otrzymał zgłoszenie: Potrzebna pomoc!

Już po nieco godzinie, ratownicy dotarli do turystów i rozpoczęła się ewakuacja. W te działania zaangażowanych było 13 ratowników. Cała akcja trwała blisko 6 godzin. Najważniejsze, że wędrowcy zostali bezpiecznie sprowadzeni ze szklaku.

Ewakuacja odbywała się dwuetapowo. Najpierw zabrano turystów do dyżurki w schronie BdPN na Połoninie Wetlińskiej, gdzie mogli się ogrzać i nabrać siły. Potem około północy zostali sprowadzeni z góry i przetransportowani do Wetliny.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj