22 C
Rzeszów
środa, 19 czerwca, 2024

Akcja ratunkowa na Jeziorze Solińskim

REKLAMA

W poważnych tarapatach znaleźli się turyści, którzy różnym sprzętem pływali w sobotę po Jeziorze Solińskim w Bieszczadach. Nagle załamała się pogoda. Silny wiatr wywołał duże fale, które uniemożliwił wielu osobom dotarcie do brzegu. Na pomoc przerażonym ludziom pośpieszyli ratownicy WOPR oraz policjanci z wodnego posterunku. Dzięki nim nikomu nic się nie stało. Uratowano m.in. ojca z małym dzieckiem, których rowerek zaczął nabierać wody. Fale zniosły także wędkarza. Stróże prawa pomogli odholować go i jego łódkę bezpiecznie do przystani.

– Jeśli wypoczywamy wodną warto zapoznać się z prognozami pogody oraz uważnie ją obserwować, zwłaszcza podczas dłuższych rejsów. Przebywanie na jeziorach podczas burzy jest bardzo niebezpieczne. Grozi nam nie tylko wiatr szkwałowy ale i porażenie piorunem. Jeśli widzimy nadciągającą burzę, starajmy się jak najszybciej dopłynąć do brzegu! – apelują policjanci.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj