22 C
Rzeszów
piątek, 19 sierpnia, 2022

Najnowsze

Akcja ratunkowa na Jeziorze Solińskim

REKLAMA

W poważnych tarapatach znaleźli się turyści, którzy różnym sprzętem pływali w sobotę po Jeziorze Solińskim w Bieszczadach. Nagle załamała się pogoda. Silny wiatr wywołał duże fale, które uniemożliwił wielu osobom dotarcie do brzegu. Na pomoc przerażonym ludziom pośpieszyli ratownicy WOPR oraz policjanci z wodnego posterunku. Dzięki nim nikomu nic się nie stało. Uratowano m.in. ojca z małym dzieckiem, których rowerek zaczął nabierać wody. Fale zniosły także wędkarza. Stróże prawa pomogli odholować go i jego łódkę bezpiecznie do przystani.

– Jeśli wypoczywamy wodną warto zapoznać się z prognozami pogody oraz uważnie ją obserwować, zwłaszcza podczas dłuższych rejsów. Przebywanie na jeziorach podczas burzy jest bardzo niebezpieczne. Grozi nam nie tylko wiatr szkwałowy ale i porażenie piorunem. Jeśli widzimy nadciągającą burzę, starajmy się jak najszybciej dopłynąć do brzegu! – apelują policjanci.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
22 ° C
25.4 °
20.5 °
67 %
3.1kmh
0 %
pt.
25 °
sob.
33 °
niedz.
30 °
pon.
32 °
wt.
31 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu