11.1 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Akcja ratunkowa na Jeziorze Solińskim

REKLAMA

W poważnych tarapatach znaleźli się turyści, którzy różnym sprzętem pływali w sobotę po Jeziorze Solińskim w Bieszczadach. Nagle załamała się pogoda. Silny wiatr wywołał duże fale, które uniemożliwił wielu osobom dotarcie do brzegu. Na pomoc przerażonym ludziom pośpieszyli ratownicy WOPR oraz policjanci z wodnego posterunku. Dzięki nim nikomu nic się nie stało. Uratowano m.in. ojca z małym dzieckiem, których rowerek zaczął nabierać wody. Fale zniosły także wędkarza. Stróże prawa pomogli odholować go i jego łódkę bezpiecznie do przystani.

– Jeśli wypoczywamy wodną warto zapoznać się z prognozami pogody oraz uważnie ją obserwować, zwłaszcza podczas dłuższych rejsów. Przebywanie na jeziorach podczas burzy jest bardzo niebezpieczne. Grozi nam nie tylko wiatr szkwałowy ale i porażenie piorunem. Jeśli widzimy nadciągającą burzę, starajmy się jak najszybciej dopłynąć do brzegu! – apelują policjanci.

CZYTAJ TEŻ:  Z pieskiem próbował przejechać zieloną granicę

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11.1 ° C
12.2 °
9.6 °
70 %
2.1kmh
0 %
śr.
11 °
czw.
16 °
pt.
15 °
sob.
12 °
niedz.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu