24 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Agregaty prądotwórcze jadą na Ukrainę

REKLAMA

50 kolejnych agregatów prądotwórczych pojedzie z Rzeszowa do ogarniętej wojną Ukrainy. Sprzęt ufundowała Fundacja Deloitte Polska. Urządzenia trafią do ośmiu ukraińskich miast. 

Dotychczas za pośrednictwem Rzeszowa na Ukrainę trafiło już 170 agregatów.  

– To urządzenia bardzo poszukiwane, o które zwracają się do nas merowie ukraińskich miast. Uczestniczymy w akcji pozyskiwania i przekazywania takiego sprzętu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Do akcji „Generatory nadziei” włączyła się firma Deloitte, która przekazała 50 agregatów. 

Generatory trafią do ośmiu miast. To Równe, Tarnopol, Konotop, Czernihów, Lwów, Truskawiec, Iwano-Frankowsk i Łuck. Będą pracować m.in. na Uniwersytecie im. Iwana Franki we Lwowie oraz Politechnice Lwowskiej. 

– Politechnika Lwowska kształci 35 tysięcy studentów. Generatory będą nam bardzo potrzebne zarówno do codziennej pracy, jak i oświetlenia schronów, kiedy zostanie ogłoszony alarm rakietowy. Bardzo za nie dziękujemy – mówi Wołodymyr Szepitczak, prorektor Politechniki Lwowskiej. 

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj