13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Afera o 33 grosze. Radiowóz przyjechał do bułki

REKLAMA

Oto historia z życia wzięta, a dotyczy mamy, która z trójką dzieci robiła zakupy w Biedronce przy Witolda w Rzeszowie. Doszło do wielkiego zamieszania i interwencji policji z powodu bułki wartej 33 grosze.

Kobieta poskarżyła się Gazecie Wyborczej, na zachowanie personelu i aferę jaka powstała wokół bułki za 33 grosze. Klientka opowiedziała dziennikarzom, że dzieci przy dziale z pieczywem wzięły po jednej bułce. – Nawet nie zauważyłam, jak zaczęły je podjadać. Przy kasie jednej bułki już nie było i zapomniałam powiedzieć o tym kasjerowi – opowiada Gazecie Wyborczej czytelniczka.

Na parkingu podeszli do niej dwaj pracownicy. Kobieta oburza się, że zamiast poprosić ją o zapłacenie za bułkę, kierownik zawiadomił policję. – „Przecież nie kradłabym bułki. Nawet złodziejowi by się to nie opłacało” — cytuje kobietę gazeta.

Według relacji klientki, przyjechał patrol radiowozem i skończyło się upomnieniem. Przedstawiciel sklepu – w rozmowie z Gazetą Wyborczą – przyznał, że pracownikowi „zabrakło zrozumienia okoliczności” i sklep już przeprosił klientkę.

Sprawa w tym przypadku skończyła się dla klientki pozytywnie, ale znane są podobne przypadki, które miały konsekwencje prawne.

Trzy lata temu była głośna sprawa emeryta ze Szczecina, którego sąd skazał za zjedzenie w sklepie cukierka wartego 40 groszy. Sąd uznał winę seniora i skazał go na 20 zł grzywny oraz pokrycie dużo wyższych kosztów sądowych.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj