20 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Biznesmeni (chwilowo) w kajdankach. Chodzi o grube miliony

REKLAMA

Biznesmeni w kajdankach. Czterech mężczyzn i kobietę zatrzymali policjanci z Rzeszowa. Są podejrzani m.in. o oszustwo. Poszkodowana jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. To do niej kierowano wnioski o dofinansowanie projektów. Urzędnicy wypłacili miliony na zakup rozmaitych sprzętów, a potem zaczęli podejrzewać, że dostarczone dokumenty rozliczeniowe mogą być spreparowane.

Czterech mężczyzn w wieku od 29 do 54 lat oraz 46-letnia kobieta, to mieszkańcy powiatu rzeszowskiego. Wszyscy usłyszeli zarzuty m.in. oszustwa, usiłowania oszustwa i posługiwania się dokumentami poświadczającymi nieprawdę.

Jak informuje podkarpacka policja, śledztwo zostało wszczęte na podstawie pisemnego zawiadomienia, które wpłynęło od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości z siedzibą w Warszawie. Chodzi o dotację z 2016 r. Agencja wypłaciła wtedy 3 mln zł na zakup środków trwałych.

Każdy tego typu projekt trzeba rozliczyć. Dokumenty podlegają kontroli. Według śledczych faktury, które zostały przedstawione do rozliczenia, poświadczały nieprawdę.

Ta sama spółka w 2017 r. próbowała uzyskać od agencji jeszcze 800 tys. zł. Ale wtedy urzędnicy nie przekazali pieniędzy. Już wiedzieli, że w dokumentach coś się nie zgadza.

Podejrzani tylko chwilę spędzili w kajdankach. Po przesłuchaniu zwolniono ich do domów. Mają jednak dozory policyjne i musieli wpłacić poręczenie majątkowe.

Za zarzucane podejrzanym przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.

Afera gospodarcza w Rzeszowie
Afera gospodarcza w Rzeszowie. Zatrzymano 5 osób podejrzanych o wyłudzenie dotacji | Fot. KWP Rzeszów

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj