22 C
Rzeszów
piątek, 19 sierpnia, 2022

Najnowsze

10-letni Bartek zadławił się jedzeniem. Nie udało się go uratować

Nie udało się uratować życia 10-letniego chłopca, który zadławił się jedzeniem. Dramat rozegrał się na terenie ośrodka Czyste w Grodzisku Dolnym w powiecie leżajskim. Dziecko w krytycznym stanie trafiło do szpitala w Rzeszowie. Lekarze byli bezradni. Teraz prokuratura wyjaśnia okoliczności tragedii.

REKLAMA


Bartek pochodził z Przeworska. Był z rodzicami, odpoczywał nad zalewem. Postanowił coś zjeść i nagle się zadławił kęsem mięsa z grilla. Nie mógł złapać oddechu, zrobił się cały siny, zaczął się dusić. Mimo natychmiastowej reanimacji, w ciężkim stanie trafił do szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Lekarze byli bezradni. W nocy z 2 na 3 sierpnia dziecko zmarło. W miniony czwartek odbył się jego pogrzeb.

Śledztwo wszczęła prokuratura, która zarządziła sekcję zwłok.

– Wstępne wyniki sekcji wskazują, iż przyczyną śmierci był niedotlenie mózgu skutkujące masywnym obrzękiem mózgu, na skutek zadławienia spowodowanego zaaspirowaniem do dróg oddechowych treści pokarmowej – informuje Katarzyna Leszczak, prokurator rejonowa w Leżajsku.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
22 ° C
25.4 °
20.5 °
67 %
3.1kmh
0 %
pt.
25 °
sob.
33 °
niedz.
30 °
pon.
32 °
wt.
31 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu