23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

10-letni Bartek zadławił się jedzeniem. Nie udało się go uratować

REKLAMA

Nie udało się uratować życia 10-letniego chłopca, który zadławił się jedzeniem. Dramat rozegrał się na terenie ośrodka Czyste w Grodzisku Dolnym w powiecie leżajskim. Dziecko w krytycznym stanie trafiło do szpitala w Rzeszowie. Lekarze byli bezradni. Teraz prokuratura wyjaśnia okoliczności tragedii.


Bartek pochodził z Przeworska. Był z rodzicami, odpoczywał nad zalewem. Postanowił coś zjeść i nagle się zadławił kęsem mięsa z grilla. Nie mógł złapać oddechu, zrobił się cały siny, zaczął się dusić. Mimo natychmiastowej reanimacji, w ciężkim stanie trafił do szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Lekarze byli bezradni. W nocy z 2 na 3 sierpnia dziecko zmarło. W miniony czwartek odbył się jego pogrzeb.

Śledztwo wszczęła prokuratura, która zarządziła sekcję zwłok.

– Wstępne wyniki sekcji wskazują, iż przyczyną śmierci był niedotlenie mózgu skutkujące masywnym obrzękiem mózgu, na skutek zadławienia spowodowanego zaaspirowaniem do dróg oddechowych treści pokarmowej – informuje Katarzyna Leszczak, prokurator rejonowa w Leżajsku.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj