24 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Pojechał za chlebem i stracił wzrok. Aresztowano współlokatora

REKLAMA

Kalectwem, oznaczającym utratę wzroku w jednym oku skończył się dla 59-latka spod Leżajska wyjazd do pracy do Belgii. Sprawa swój finał będzie miała w sądzie.

Mężczyzna rok temu wyjechał za chlebem. Pracował i mieszkał w belgijskiej miejscowości Sin Truden. W domu mieszkał z innym Polakiem – 29-latkiem z województwa warmińsko-mazurskiego.

4 września 2021 r. 59-latka zaatakował jego współlokator. Napastnik nie tylko pobił ofiarę pięścią po twarzy, ale również użył preparatu WD40, który służy np. do odrdzewiania metalu, oczyszczania i poluzowywania skręconych elementów. To właśnie rozpylony spray, spowodował obrażenia lewego oka. Okazało się, że mężczyzna stracił w nim wzrok.

Poszkodowany wrócił do kraju i zawiadomił policję. Podejrzany o spowodowanie obrażeń mężczyzna został zatrzymany dopiero na początku listopada 2022 r. w swoich rodzinnych stronach.

29-latek usłyszał zarzuty i trafił przed oblicze sądu w Leżajsku, który na wniosek prokuratury tymczasowo go aresztował na okres trzech miesięcy.

Aresztowany mężczyzna nie przyznał się do winy, ale złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Zobacz też:

Nie mieli powodu. Bili, aby zabić. Sąd wymierzył im karę

Monika zginęła z rąk kryminalisty. Zabójca z Czudeckiej stanie przed sądem

Przez podpalacza stracili gospodarstwo

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj