23.4 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

To będzie kulturalne lato. Miasto szykuje 500 atrakcji

REKLAMA

To właśnie lubią mieszkańcy, zwłaszcza kiedy jest weekend – wyjść na spacer, na lody, a może przy okazji zobaczyć i posłuchać coś ciekawego. A miasto szykuje na lato bardzo bogaty program kulturalnych imprez. Będą koncerty, wystawy, prezentacje, festyny. Nie zabraknie też dawki sportowych emocji.

15 czerwca prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek oraz jego pracownicy przedstawili, co będzie działo się w wakacje – jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne i sportowe. A miasto pieniędzy na ten cel nie pożałowało. W tym roku funduszy jest dwa razy więcej niż w poprzednim budżecie.

Koncerty

A co nas czeka? Już w czerwcu i lipcu:

  • Europejski Stadion Kultury (24/26.06)
  • Toast Urodzinowy Tomasza Stańko (9-10 lipca)
  • Letnie Brzmienia (24, 28, 29, 31 lipca)

Sierpień i wrzesień również będą festiwalowe. W planach:

  • RE: Rzeszów Festiwal (20-21 sierpnia),
  • Rockowa Noc (27-28 sierpnia),
  • Breakout Days (15-17 września)
  • Karpaty na Widelcu (24-25 września).

Literackie ogrody

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zorganizuje „Letnie ogrody literackie”, czyli cykl spotkań ze znanymi osobami. Swoją obecność zapowiedzieli już m.in. Agata Tuszyńska i Mariusz Szczygieł – reportażyści i pisarze, aktorki Anna Dymna i Joanna Brodzik, a także nominowana do nagrody Nike pisarka Magdalena Grzebałkowska.

– Lista gości nie jest jeszcze zamknięta, wszystkie spotkania będzie zapowiadać m.in. na naszej stronie internetowej – mówi Bożena Janda, dyrektor WiMBP w Rzeszowie.

Na sportowo

Jarosław Gutowski, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji UM zaprasza na wydarzenia sportowo – rekreacyjne. – Zorganizujemy m.in. turniej tenisowy o puchar prezydenta miasta. Będą w nim mogli wziąć udział zawodnicy w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Odbędą się u nas także dwa mecze eliminacji Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet, a 3 sierpnia w Rzeszowie na mecie V etapu zameldują się kolarze rywalizujący w wyścigu Tour De Pologne. Na basenach ROSiR zaplanowaliśmy mnóstwo wydarzeń, m.in. zajęcia z aqua aerobiku i zumby. Na plaży kąpieliska Żwirownia odbędą się mecze piłki nożnej i ręcznej na piasku – wylicza Jarosław Gutowski.

A jeśli komuś byłoby mało tych atrakcji, kulturę może tworzyć też sam.

– Zapraszamy także do naszego fortepianu w plenerze, obok ratusza. Każdy może przy nim zasiąść i zagrać co tylko zechce, umilając czas gościom przebywającym w Rynku – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Zobacz też:

Nie chcieli polskiego króla w Wiedniu, to przyjechał do Rzeszowa

Jest najstarszą Europejką. W Przeworsku mówili na nią „Kluska”

Przeworska wąskotorówka wróciła na tory. Sezon 2022 rozpoczęty! Kiedy kolejka kursuje, ile kosztują bilety?

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj