28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

5-latka zabłądziła w mieście. Przyszła do marketu poszukując babci i siostry

REKLAMA

W Tarnobrzegu babcia (68 l.) zostawiła 5-latkę w piaskownicy, a sama ze starszą wnuczką (9 l.) poszły do sklepu na zakupy. Dziewczynka nie chciała czekać na placu zabaw na ich powrót. Wybrała się na poszukiwania siostry i babci, ale pomyliła sklepy. Zagubionym dzieckiem zainteresowali się pracownicy marketu, powiadomili policję. Prześledzono nagranie z monitoringu i ustalono, że maluch przyszedł do sklepu sam. Wkrótce odszukano matkę. Wszystko dobrze się skończyło, ale sprawą mundurowi poinformowali dorosłych opiekunów o konsekwencjach.

A o konsekwencjach mówi art. 106 kodeksu wykroczeń:

Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7, albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj