6.5 C
Rzeszów
sobota, 20 kwietnia, 2024

5-latek dusił się pasem, trabant z rodziną dachował. W obu przypadkach na ratunek ruszyli Strażnicy Graniczni

REKLAMA

Chwile grozy przeżyła rodzina z Ukrainy, która wjechała przez przejście w Korczowej do Polski. Nagle Strażników Granicznych o pomoc prosiła kobieta. Jej 5-letni synek zaplątał się w pas bezpieczeństwa i zaczął się dusić.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 13 sierpnia. Wjeżdżająca do Polski obywatelka Ukrainy poprosiła strażników granicznych o pomoc. Jak się okazało, podróżujący z nią syn owinął sobie kilkukrotnie wokół szyi pas bezpieczeństwa, a blokada uniemożliwiała wyplątanie dziecka. Reakcja mundurowych była natychmiastowa. Aby uwolnić duszące się dziecko, przecięli pasy bezpieczeństwa. Po chwili przerażona matka odetchnęła z ulgą, jej 5-letni synek został bezpiecznie wyjęty z samochodu. Po udzieleniu niezbędnej pierwszej pomocy rodzina mogła kontynuować podróż.

Strażnicy graniczni z Podkarpacia nieśli też pomoc w innej akcji. Byli świadkami wypadku w miejscowości Zabłotce w pow. sanockim. Poruszający się przed nimi trabant zjechał na drugi pas, po czym zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem i dachował.  Mundurowi pomogli wydostać się rodzinie z samochodu, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a także udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy. Podróżująca trabantem rodzina miała naprawdę dużo szczęścia. Cudem uniknęła zderzenia czołowego, a „koziołkowanie” skończyło się na niewielkich obrażeniach. 

Straż Graniczna
Wypadek w miejscowości Zabłotce | Fot. BOSG
Straż Graniczna
Wypadek w miejscowości Zabłotce | Fot. BOSG

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj