10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Niewiarygodne „przygody” 40-latki z Lubaczowa! Operatorzy 112 mają jej dość

REKLAMA

40-latka z Lubaczowa postanowiła stworzyć własne reality show… na numerze alarmowym 112! Zadzwoniła kilka razy, aby zgłosić absurdalne incydenty.

Pierwszy odcinek: „Pobicie… czyli jak się walczy z wiatrakami”. 40-latka zadzwoniła, że została pobita, ale nie potrafiła podać żadnych szczegółów. Ostatecznie okazało się, że to tylko kolejny epizod z jej nadinterpretacji rzeczywistości. W efekcie była nietrzeźwa, nudziła się, czekając na swojego faceta.

Drugi odcinek: „Duszenie… na przyjęciu ze znajomymi”. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, zastali 40-latkę pijącą z przyjaciółmi. Nagle zadzwoniła na numer alarmowy, informując o rzekomym duszeniu. Czyżby to była próba zyskania większej uwagi?

Ostatni odcinek: „Przetrzymywanie… czyli kiedy dom zamienia się w więzienie”. Partner kobiety tłumaczył, że próbował jedynie zatrzymać ją w domu, aby uniknąć problemów. Ale bezskutecznie! 40-latka postanowiła, że zgłosi przetrzymywanie i tym samym zapewni sobie swoje 15 minut sławy.

Przygody „Reality Show 112” będą teraz miały swój dalszy ciąg w sądzie. Kobieta odpowie za całą serię fikcyjnych zgłoszeń.

Konsekwencje fałszywych zgłoszeń i blokowania numeru alarmowego

Warto pamiętać, że żarty mogą kosztować! Zgodnie z art. 66 Kodeksu Wykroczeń, osoby, które fałszywie informują instytucje publiczne lub blokują numer alarmowy, narażają się na surowe konsekwencje.

Zacznijmy od punktu pierwszego. Jeśli ktoś wprowadza w błąd organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo, porządek publiczny lub zdrowie, chcąc wywołać niepotrzebną reakcję, może stanąć przed sądem. Areszt, ograniczenie wolności lub grzywna do 1.500 zł to realne kary, jakie można otrzymać za to wykroczenie.

Drugim punktem jest blokowanie telefonicznego numeru alarmowego. Jeżeli ktoś umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, utrudnia prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego, również musi liczyć się z konsekwencjami. Tutaj kara może być areszt, ograniczenie wolności lub grzywna do 1.500 zł.

Co więcej, jeśli fałszywe zgłoszenie spowoduje niepotrzebną interwencję, sąd może orzec dodatkową nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

8
nr 112

Czy korzystałaś/eś kiedyś z nr 112?

Numer alarmowy 112

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj