14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

360 tys. zł na sprzęt dla rzeszowskich szpitali

REKLAMA

Nowego sprzętu nigdy za wiele i liczy się każda złotówka, przeznaczona na jego zakup. Teraz pieniędzy będzie więcej, bo w poniedziałek wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł przekazał z Funduszu Sprawiedliwości 360 tys. zł dofinansowania dla dwóch szpitali w Rzeszowie – Miejskiego oraz MSWiA.

Marcin Warchoł nie zapomina, że mieszka w Rzeszowie i choć działa w rządzie, udziela się lokalnie. Stąd jego częste wizyty w ratuszu. Kilka miesięcy temu przekazał dofinansowanie dla strażaków, a teraz dla szpitali.

Środki, którymi dysponuje resort pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości. Jest on zasilany nawiązkami, które w sądach zasądzane są sprawcom przestępstw. Pieniądze służą celom społecznym.

W poniedziałek w rzeszowskim Ratuszu wiceminister przekazał na ręce prezydenta miasta Tadeusza Ferenca czek an 300 zł dla Szpitala Miejskiego przy ul. Rycerskiej w Rzeszowie. Za kwotę zostanie zakupiony nowoczesny, laserowy aparat do diagnostyki dna oka. Urządzenie jest bezdotykowe, czyli wykonuje pomiar nie stykając się z gałką oczną pacjenta. Sprzęt kosztuje 600 tys. zł. Pozostałą kwotę dorzuci miasto.

60 tys. zł dla szpitala MSWiA zostanie wykorzystane na kupno dwóch dezynfekatorów oraz na respirator.

Zobacz też:

Druga fala koronawirusa groźniejsza? Niepokojący wpis starosty z Łańcuta

Za pieniądze odebrane przestępcom strażacy OSP dostaną nowe pompy

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj