14.4 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Znalazł przy krawężniku 10 tys. zł. Co zrobił?

REKLAMA

Są dobrzy ludzie na tym świecie! 23-latek z Narola w powiecie lubaczowskim mógł się łatwo wzbogacić, ale postawił na uczciwość.

Młody mężczyzna wykazał się godną naśladowania postawą. Zgłosił się na posterunek policji i przyniósł pieniądze. Oświadczył, że znalazł je w miejscowości Lipsko. Na drodze przy krawężniku, zauważył związany zieloną gumką plik banknotów. Okazało się, że jest to niebagatelna suma – 10 000 zł

Policjanci szybko odnaleźli właściciela gotówki. Dzień wcześniej zgłosił im zgubę 45-letni mieszkaniec Lipska. Powiedział, że pieniądze po wypłacie z kasy położył na bagażniku swojego roweru i pojechał do domu. Gdy dotarł na miejsce stwierdził, że pieniędzy nie ma. Pomimo przeszukania trasy, którą się poruszał po fortunie nie było ani śladu.

Miał ogromne szczęście, że gotówkę znalazł uczciwy 23-latek. Właściciel był poruszony jego postawą.


Zwrot znalezionych pieniędzy to kwestia nie tylko uczciwości, ale też prawna.

– Pamiętajmy, że jeśli znajdziemy pieniądze, portfel, telefon lub inne zgubione przez kogoś rzeczy powinniśmy je zwrócić właścicielowi. Jeśli nie jest to możliwe, należy zgłosić ten fakt policji albo przekazać do Biura Rzeczy Znalezionych – zaznaczają policjanci.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj