22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Bił i okradał. Zuchwałe napady 18-latka. Zaskakująca decyzja prokuratury

REKLAMA

18-latek w Rzeszowie dokonywał zuchwałych napadów. Na Placu Wolności pobił przechodnia i ukradł mu przenośny głośnik. Wkrótce zaatakował w autobusie pasażera, któremu zabrał telefon.

Do napadów doszło 30 października. Najpierw na Placu Wolności napastnik podszedł do grupki młodych ludzi. Mężczyzna, który miał głośnik, otrzymał silny kopniak w brzuch. Bandzior zabrał łup i uciekł.

Kilkanaście godzin później oprych zaatakował pasażera w autobusie. Uderzył go kilkukrotnie w twarz i zabrał mu telefon. Po kradzieży złapał pokrzywdzonego za kaptur i zadał mu trzy kolejne uderzenia kolanem w twarz.

Zawiadomieni o zdarzeniach policjanci rozpoczęli ustalanie tożsamości sprawcy. W miniony piątek, kryminalni wytypowali podejrzanego i go zatrzymali. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Rzeszowa. Już wcześniej był notowany. Jeszcze jako uczeń sprawiał problemy wychowawcze.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy. Ponieważ podejrzany działał publicznie i bez powodu, z rażącym naruszeniem prawa, prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju o charakterze chuligańskim. Mimo poważnych zarzutów, prokurator nie skierował do sądu wniosku o aresztowanie. Zadecydował zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru. Po przesłuchaniu i wykonaniu czynności 18-latek został wypuszczony na wolność.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj