17.7 C
Rzeszów
środa, 4 października, 2023

Samochodem w ścianę. Za kierownicą 16-latka

REKLAMA

Są wakacje i młodzi ludzie zastanawiają się, co tu zrobić z wolnym czasem. W Kolbuszowej 16-latka postanowiła nauczyć się jeździć samochodem. Wsiadała za kółko, wrzuciła bieg, dodała gaz i wjechała w budynek.

Na miejscu kolizji interweniowali policjanci, bo otrzymali zgłoszenie o uszkodzonym budynku. Funkcjonariusze zobaczyli rozbitego seata i dwie kobiety stojące przy samochodzie – 19 i 16-latkę.

19-letnia mieszkanka powiatu ropczycko sędziszowskiego oświadczyła, że młodsza koleżanka poprosiła ją, aby dała się jej przejechać i nauczyła ją kierować samochodem. Młodsza potwierdziła, że chciała się nauczyć jeździć ale nie wiedziała jak zahamować i wjechała w budynek uszkadzając seata i elewację. Obydwie kobiety były trzeźwe.

Z uwagi na uszkodzenia samochodu, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Nieletnią mieszkankę powiatu kolbuszowskiego odebrali opiekunowie.

Teraz będą konsekwencje. 19-latka może odpowiadać za udostępnienie samochodu osobie, która nie ma prawa jazdy. Nieletnia 16-latka może natomiast tłumaczyć się przed sądem rodzinnym.

Sprawę uszkodzonego budynku załatwi firma ubezpieczeniowa i pokryje szkody z OC właściciela samochodu.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA