14 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Samochodem w ścianę. Za kierownicą 16-latka

REKLAMA

Są wakacje i młodzi ludzie zastanawiają się, co tu zrobić z wolnym czasem. W Kolbuszowej 16-latka postanowiła nauczyć się jeździć samochodem. Wsiadała za kółko, wrzuciła bieg, dodała gaz i wjechała w budynek.

Na miejscu kolizji interweniowali policjanci, bo otrzymali zgłoszenie o uszkodzonym budynku. Funkcjonariusze zobaczyli rozbitego seata i dwie kobiety stojące przy samochodzie – 19 i 16-latkę.

19-letnia mieszkanka powiatu ropczycko sędziszowskiego oświadczyła, że młodsza koleżanka poprosiła ją, aby dała się jej przejechać i nauczyła ją kierować samochodem. Młodsza potwierdziła, że chciała się nauczyć jeździć ale nie wiedziała jak zahamować i wjechała w budynek uszkadzając seata i elewację. Obydwie kobiety były trzeźwe.

Z uwagi na uszkodzenia samochodu, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Nieletnią mieszkankę powiatu kolbuszowskiego odebrali opiekunowie.

Teraz będą konsekwencje. 19-latka może odpowiadać za udostępnienie samochodu osobie, która nie ma prawa jazdy. Nieletnia 16-latka może natomiast tłumaczyć się przed sądem rodzinnym.

Sprawę uszkodzonego budynku załatwi firma ubezpieczeniowa i pokryje szkody z OC właściciela samochodu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj