26 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

15 tysięcy koron! Orszak Trzech Króli w Rzeszowie

REKLAMA

Przybyło nas 20 tysięcy, a może nawet więcej. W sobotę, 6 stycznia, po trzyletniej przerwie w Rzeszowie, odbył się orszak Trzech Króli.

Barwny korowód jest wpisany w tradycję Święta Objawienia Pańskiego 6 stycznia. W stolicy Podkarpacia był organizowany po trzyletniej przerwie.

Podczas pochodu nie zabrakło barwnych postaci: wojów, dzieci w strojach aniołków, pasterzy. Była także Święta Rodzina z malutkim Jezuskiem i oczywiście królowie, reprezentujący trzy kontynenty:

  • Kacper, EUROPA (niesie w darze złoto)
  • Melchior, AZJA (kadzidło)
  • Baltazar, AFRYKA (mirra)

Wszyscy zbierali się o godz. 11.30 na parkingu przed halą Podpromie. Były rozdawane papierowe korony (przygotowano 15 tysięcy) i śpiewniki (5 tysięcy).

Jasełka pod chmurką zapoczątkowało o godz. 11.45 wygłoszenie rozporządzenia Cezara Augusta. O godz. 12 została odprawiona modlitwa Anioł Pański pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Wątroby. Potem ruszył korowód. Przeszdł ul. Kilara, Szopena, al. Lubomirskich, 3 Maja na plac Farny.

W trakcie marszu były przystanki ze scenkami nawiązującymi do wydarzeń biblijnych. Na finał w szopce przy Kościele Farnym Trzej Królowie złożyli dary Świętej Rodzinie, a mieszkańcy zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj