16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

14-latek wspiął się na słup energetyczny. Został porażony prądem

REKLAMA

Zabawa młodych ludzi przerodziła się w wielką tragedię. W Racławówce koło Rzeszowa prąd poraził 14-latka. Chłopiec wspiął się na słup energetyczny. Teraz walczy o życie w szpitalu.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 24 sierpnia. Wieczorem koło szkoły zebrała się grupa młodych ludzi. Często spędzali tu wolny czas. Wśród nich był też 14 latek, pochodzący z sąsiedniej miejscowości. Nie wiadomo dlaczego chłopiec postanowił wspiąć się na pobliski słup energetyczny z transformatorem. Udało mu się dostać na pomost serwisowy i wtedy dotknął przewodów. Został porażony i spadł na ziemię. Znajomi wezwali pomoc. Kiedy przyjechała karetka, większość młodych ludzi rozbiegła się.

14-latek trafił do szpitala w krytycznym stanie. W środę został przewieziony z Rzeszowa do Krakowa. Trwa walka o jego życie.

Chłopiec skończył właśnie 8 klasę, cieszył się ostatnim tygodniem wakacji. – To jest wesoły chłopak, wysportowany. W szkole zdobywał dyplomy. To straszne, co go spotkało – mówi jedna z mieszkanek, poruszona dramatem.

– Pracownicy Posterunku Energetycznego Rzeszów zabezpieczyli stację przesyłową. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny i ustalili świadków zdarzenia. Policjanci pracują nad ustaleniem szczegółowych okoliczności zdarzenia – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj