19.4 C
Rzeszów
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Małolat z zapałkami. Puścił z dymem dwie stodoły i wiatę z opałem

REKLAMA

14-latek okazał się seryjnym podpalaczem w gminie Pysznica w powiecie stalowowolskim. Spalił dwie stodoły i drewnianą wiatę z opałem.

Wszystkie pożary miały miejsce w Słomianej. Doszło do nich 5, 7 i 10 maja. Podpalacz gracował w okolicach północy. Ogień błyskawicznie się rozprzestrzeniał i budynki były nie do uratowania. Spłonęły doszczętnie. Strażacy zapobiegli, aby płomienie nie przedostały się na inne obiekty – np. domy.

Gospodarze ponieśli wielkie straty.

– To moja ojcowizna. Razem ze stodołą spłonęło 60 kur. Miałem jeszcze zabytkowego fiacika. Też poszedł z dymem. Szkody to ponad 60 tys. zł – mówi jeden z poszkodowanych.

poszkodowany
Jeden z poszkodowanych gospodarzy | Fot. Inres24.pl

Od początku podejrzewano, że pożary nie są przypadkowe. Policjanci wpadli na trop 14-letniego mieszkańca gminy Pysznica. Młodzieniec przyznał się do trzech pożarów.

Okazało się, że kręcił się w okolicy i obserwował akcję gaśniczą.

Teraz nastolatkiem zajmie się nim sąd rodzinny.

Zobacz też:

Śmieciarka przejechała pracownika

Tragedia na strzeżonym przejeździe. Zginęła kobieta (†50 l.)

19-latek zmarł w centrum pomocowym

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj