22 C
Rzeszów
środa, 19 czerwca, 2024

Trzech kolegów weszło na kruchy lód. Doszło do tragedii

REKLAMA

W Suchorowie pod Jarosławiem zabawa trzech nastolatków na kruchym lodzie skończyła się wielką tragedią. Lodowa tafla załamała się i chłopcy wpadli do wody. Życia 13-letniego Kacpra nie udało się uratować.

Dramat rozegrał się w sobotę około godz. 18. Trzech kolegów wspólnie spędzało popołudnie. Rowerami pojechali na pobliski staw. Tam sprawdzali grubość lodu. Wrzucali nawet drewniane kloce. W końcu weszli na sam środek niewielkiego zbiornika. Nagle lodowa tafla trzasnęła i chłopcy zaczęli wpadać do wody. 12-latek uratował się i wyciągnął swojego rówieśnika. Próbował też chwycić 13-latka. Złapał go za kaptur, ale chłopiec zniknął pod powierzchnią wody.

Przerażeni nastolatkowie byli w szoku. Po pewnym czasie wrócili do domów i dopiero po godz. 21 służby ratunkowe dowiedziały się o zdarzeniu. – Strażacy po zejściu na lód we wskazanym miejscu znaleźli 13-latka i wyciągnęli go z wody – relacjonuje aspirant sztabowy Anna Długosz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu.

Na miejscu prowadzono reanimację chłopca i karetką zabrano go do szpitala. Ale na ocalenie życia dziecka nie było żadnych szans.

– To był wesoły nastolatek. Bardzo energiczny, wszędzie było go pełno. Jeszcze kilka godzin przed tragedią mijał mnie rowerem na drodze. Powiedział „dzień dobry”… – mówi sąsiad.

Wszyscy współczują rodzinie. Kacper zostawił pogrążonych w rozpaczy rodziców oraz 8 rodzeństwa. Zaledwie miesiąc temu na świat przyszła jego siostrzyczka.

Sprawę wypadku badają policja i prokuratura.

Ocieplenie spowodowało gwałtowne topnienie pokrywy lodowej na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Lód stał się kruchy i niebezpieczny, na zamarzniętych rzekach i jeziorach pokrywa lodowa gwałtownie się zmniejsza. Na taki lód w żadnym wypadku nie wolno wchodzić! – ostrzegają policjanci.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj