-11.5 C
Rzeszów
czwartek, 9 lutego, 2023

Najnowsze

Patriotyzm na sportowo. 11 listopada biegnie Bieg Niepodległości

11 listopada świętujemy niepodległość. Swój patriotyzm można wyrazić na sportowo – biorąc udział, albo kibicując w 10 PKO Biegu Niepodległości! Maraton startuje o godz. 11.11 z Rynku w Rzeszowie. Na Rynku będzie też meta.

REKLAMA

PKO Bieg Niepodległości to już tradycja rzeszowskich obchodów święta obchodzonego 11 listopada. Teraz rusza jego 10. edycja. Po raz pierwszy start i metę zlokalizowano na rynku.

Trasa maratonu liczy 10 km. Zawodnicy pobiegną ulicami: Kościuszki, Sokoła, Sobieskiego, Grunwaldzką, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Zygmuntowską, Lubomirskich, Szopena , Hetmańską i Bulwarami nad Wisłokiem. W tych miejscach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu, które wystąpią od godz. 5:30 rano, ale część pasów ruchu zostanie zamknięta dopiero na godzinę przed biegiem o godz. 10. Np. na al. Cieplińskiego i Piłsudskiego zamknięty będzie tylko jeden pas ruchu.

Swój udział w biegu zgłosiło rekordowa liczba zawodników – 1800 osób.

CZYTAJ TEŻ:  Rzeź w gospodarstwie. Właściciel znalazł martwe daniele

Główną atrakcją imprezy będzie, podobnie jak w latach ubiegłych, bieg z flagą Polski o długości 30 metrów, którą poniesie 35 biegaczy.

– Przygotowaliśmy mnóstwo nagród dla zawodników, którzy zajmą czołowe lokaty. Ale bez względu na osiągnięte wyniki, każdy, kto ukończy bieg dostanie okolicznościowy medal – mówi Piotr Kowal ze stowarzyszenia „Rzeszów Biega”, które organizuje zawody.  

Biuro zawodów w hali na Podpromiu będzie czynne w czwartek w godzinach 15-18 i w piątek, od godz. 7:30 do 10:30. Organizatorzy apelują, aby w miarę możliwości odbierać pakiety startowe już w czwartek.

Zobacz też:

Ruszyła budowa nowego mostu na Sanie. Stanie obok historycznej konstrukcji

Przeżyła Syberię, skończyła 100 lat!

Ktoś otruł orła bielika. Pomogli mu dobrzy ludzie

CZYTAJ TEŻ:  Kartonowe płyty zasłoniły butiki. Wielkie zmiany w Millenium Hall
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zamglenia
-11.5 ° C
-9.1 °
-13.1 °
92 %
1.5kmh
37 %
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
2 °
niedz.
2 °
pon.
2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu