20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Patriotyzm na sportowo. 11 listopada biegnie Bieg Niepodległości

REKLAMA

11 listopada świętujemy niepodległość. Swój patriotyzm można wyrazić na sportowo – biorąc udział, albo kibicując w 10 PKO Biegu Niepodległości! Maraton startuje o godz. 11.11 z Rynku w Rzeszowie. Na Rynku będzie też meta.

PKO Bieg Niepodległości to już tradycja rzeszowskich obchodów święta obchodzonego 11 listopada. Teraz rusza jego 10. edycja. Po raz pierwszy start i metę zlokalizowano na rynku.

Trasa maratonu liczy 10 km. Zawodnicy pobiegną ulicami: Kościuszki, Sokoła, Sobieskiego, Grunwaldzką, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Zygmuntowską, Lubomirskich, Szopena , Hetmańską i Bulwarami nad Wisłokiem. W tych miejscach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu, które wystąpią od godz. 5:30 rano, ale część pasów ruchu zostanie zamknięta dopiero na godzinę przed biegiem o godz. 10. Np. na al. Cieplińskiego i Piłsudskiego zamknięty będzie tylko jeden pas ruchu.

Swój udział w biegu zgłosiło rekordowa liczba zawodników – 1800 osób.

Główną atrakcją imprezy będzie, podobnie jak w latach ubiegłych, bieg z flagą Polski o długości 30 metrów, którą poniesie 35 biegaczy.

– Przygotowaliśmy mnóstwo nagród dla zawodników, którzy zajmą czołowe lokaty. Ale bez względu na osiągnięte wyniki, każdy, kto ukończy bieg dostanie okolicznościowy medal – mówi Piotr Kowal ze stowarzyszenia „Rzeszów Biega”, które organizuje zawody.  

Biuro zawodów w hali na Podpromiu będzie czynne w czwartek w godzinach 15-18 i w piątek, od godz. 7:30 do 10:30. Organizatorzy apelują, aby w miarę możliwości odbierać pakiety startowe już w czwartek.

Zobacz też:

Ruszyła budowa nowego mostu na Sanie. Stanie obok historycznej konstrukcji

Przeżyła Syberię, skończyła 100 lat!

Ktoś otruł orła bielika. Pomogli mu dobrzy ludzie

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj