24 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Abramsy przyjadą do Żurawicy. Jednostka w nowej strukturze

REKLAMA

Czołgi stacjonowały tu jeszcze w okresie międzywojennym. 1. Batalion Czołgów w Żurawicy pod Przemyślem to ogromne tradycje wojskowe. Teraz jednostka będzie działać w nowej strukturze. Żołnierze zmienią symbole i etykiety. Nie będą już Podhalańczykami, a Kleberczykami.

Dotychczas pancerni z Żurawicy działali w składzie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Teraz są częścią nowej 19. Brygady Zmechanizowanej im. gen. dyw. Franciszka Kleeberga z dowództwem w Lublinie.

Całość wchodzi w skład „Żelaznej Dywizji”, czyli formowanej od kilku lat 18. Dywizji Zmechanizowanej. Obejmuje ona swoim zasięgiem południowo-wschodnią Polskę. Zamierzeniem MON było wzmacnianie ściany wschodniej i zwiększanie sił na kierunku, z którego najbardziej prawdopodobna jest agresja.

Dla żołnierzy z Żurawicy zmieniają się symbole i etykiety, ale nie tylko. Ma być rozbudowana baza i pojawi się nowy sprzęt bojowy. Ten, na który czeka armia to amerykańskie czołgi Abrams – najnowszej generacji.

Już wiadomo, że część z 250 zakupionych Abramsów w przyszłym roku rozpocznie służbę także w Żurawicy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj